INFORMACJA DLA WYSTAWCÓW –

FESTIWALU SŁOIKÓW ŚWIATA ,
25-27 września 2015 r. Muzeum Techniki i Przemysłu

Pałac Kultury i Nauki Pl. Defilad 1 Warszawa

Zapraszamy Państwa do udziału w II Festiwalu Słoików Świata, który odbędzie się w dniach od 25 do 27 września 2015, oraz uroczystości otwarcia Muzeum Słoików Świata, w dniu 4 września br. w Muzeum Techniki i Przemysłu w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Wychodząc z powszechnej wiedzy, że słoik we wszystkich możliwych konfiguracjach jest Osobowością ale i przedmiotowością czyli miejscem koncentrującym przetworzoną ludzką pracę, efekty upraw, płody rolne, ale też finezję kuchni oraz przysmaki. W życiu codziennym słoiki towarzyszą nam od pokoleń – od weki weków. Jest to najzdrowsza technika utrwalania i przechowywania żywności. Nieprzypadkowo miejscem inauguracji Festiwalu oraz Muzeum Słoików, jest Warszawa i jej bijące serce Pałac Kultury i Nauki a w nim siedziba Muzeum Techniki i Przemysłu.

I Edycja Festiwalu Słoików Świata, cieszyła się ogromnym powodzeniem, gromadząc 60 wystawców produktów słoikowych i przetworów, oraz przyciągając 17 tys. zwiedzających. Uczestnicy Festiwalu, odwiedzający i wystawcy zaakceptowali pozytywnie taki format imprezy.

Patronaty Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Rolnictwa, Polskiej Izby Produktów Regionalnych, Agencji Rynku Rolnego, Związku Pracodawców i Przedsiębiorców, Krajowej Rady Izb Rolniczych i wielu innych ważnych Instytucji dodały rangi tej festiwalowej inicjatywie. Medialnie wsparło nasze wydarzenie TVP 1, Polskie Radio oraz liczne media lokalne i branżowe.

W ramach II edycji Festiwalu Słoików Świata, 25-27.09.2015 r. zapraszamy na swoistą ucztę smakową, przetworów zawartych w słoikach oraz przygodę intelektualną prezentowaną w Słoikowych Laboratoriach.

Biorąc pod uwagę, że inauguracja Muzeum Słoików Świata oraz Festiwal Słoików będą wydarzeniami bezprecedensowymi nie tylko w historii Warszawy, ale w przestrzeni Polski i świata, mającymi wymiar społeczny, polityczny, gospodarczy, kulturowy i wizerunkowy, serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału jako wystawca w II edycji Festiwalu Słoików Świata.

Państwa udział to wpisanie sie po wsze czasy do Wielkiej Księgi Słoików. Muzeum Słoików Świata jako jedyne na świecie doczekało się też własnego pozdrowienia.

Powitanie brzmi: „Niechaj będą pasteryzowane!” Odpowiedź: „Na weki weków!”

Dodatkowych informacji udzielają:
Adrian Kołodziejczyk,  tel. +48 22 297 66 25, e-mail: ak@festiwale.co
Cezary Kopczyński, tel. +48 22 297 66 24, e-mail: ck@festiwale.co
Anna Zapadka, tel. +48 22 630 97 01, e-mail: sekretariat@wig.waw.pl