Zapraszamy na
Festiwal Owoców i Warzyw Świata, Festiwal Słoików Świata
oraz odwiedzenia otwartego już
Muzeum Słoików Świata
piątek – niedziela, 25-27 września br.
Muzeum Techniki i Przemysłu,
pl. Defilad 1, Pałac Kultury i Nauki, Warszawa

Podczas tych festiwali kładziemy akcent na wartości edukacyjne, zwłaszcza w pierwszym dniu, tj. w piątek, 25 września 2015 r. zapraszając dzieci i młodzież. Laboratoria owoców i warzyw i słoików będą informować, uczyć i pokazywać, na czym polega zdrowa żywność i jak można dbać o własne zdrowie dzięki bogactwu owoców i warzyw. Będą pokazy gotowania powideł z buraków cukrowych oraz śliwek, pokazy pasteryzacji i marynowania, kiszenia kapusty, probiotyka ze słoika, huta szkła oraz liczne konkursy. Każdy z wystawców będzie praktycznie tworzył swoiste laboratorium owocowo – warzywne, podczas którego zostaną zaprezentowane wartości odżywcze i witaminy w owocach i warzywach zawarte. Jest to również okazja do znakomitej nauki i zabawy dla wszystkich. Poprzez proponowane pokazy i laboratoria spojrzymy inaczej na naturalne środowisko, w którym żyjemy, tym bardziej, że od dzisiejszych działań zależą warunki, które będą miały wpływ na życie społeczeństwa za lat kilkanaście, kilkadziesiąt i dla następnych pokoleń.

WARUNKI WSTĘPU NA FESTIWALE

W dniach festiwalowych można także zwiedzać Muzeum Techniki i Przemysłu. Na wniosek organizatorów, dyrekcja Muzeum zrezygnowała z płatnych biletów wstępu.

By jednak w sposób symboliczny wesprzeć tę instytucję kultury zamiast biletów, podczas trwania Festiwali wejście będzie po nabyciu weksli konsumpcyjnych, 1 weksel = 1 PLN. Dochód z weksli przeznaczony jest dla Muzeum Techniki i Przemysłu.

Specjalną ofertę stworzyliśmy dla dzieci i młodzież zorganizowanych przez szkoły. W dn. 25.09.2015 r. dzieci i młodzież mają wstęp z rabatem 50% w kwocie 2.5 zł od osoby. Otrzymują weksel upoważniający do otrzymania zdrowej, gorącej kanapki z armeńskiego chleba lawasz. Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o zgłaszanie grup.

weksel-rabat-600

Zgłoszenia grup przyjmujemy na e-maila wawa@polskiemedia.org. Dodatkowych informacji można uzyskać pod nr telefonów: +48 22 297 57 80 lub +48 22 22 50 111.

WALUTA FESTIWALOWA

weksle-600

 

Po wykupieniu weksla można go zrealizować w następujących wariantach

 

cennik-350

CENNIK WSTĘPU:

– dorośli – 8 weksli
– ulgowy (młodzież szkolna do 18 lat) – 5 weksli

– rodzinny A (2 osoby dorosłe + 1 dziecko) – 16 weksli
– rodzinny B (2 osoby dorosłe + 2 dzieci) – 20 weksli
– rodzinny C (2 osoby dorosłe + 3 dzieci) – 24 weksli

Bezpłatnie:
– dzieci do 7 lat
– niepełnosprawni i ich opiekunowie (zaświadczenie lekarskie)
– opiekunowie grup powyżej 10 osób

 

Festiwal Owoców i Warzyw Świata oraz Festiwal Słoików Świata odbędą się w dniach piątek – niedziela 25-27.09. br. na terenie Muzeum Techniki i Przemysłu NOT, Pałac Kultury i Nauki, pl Defilad 1 w Warszawie.

Festiwal będzie dostępny w godzinach 10.00 – 19.00. Oficjalne otwarcie Festiwalu w piątek o godz. 14.00!

Więcej informacji na: www.festiwalsloikow.org oraz www.owoceiwarzywa.org i www.muzeumsloikow.org

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: +48 22 297 57 80 lub +48 22 22 50 111.